Kapak Resmi

Kapak Resmi

20 Şubat 2015 Cuma

La Madamoiselle - Florya - İSTANBUL

Florya'da bulunan La Madamoiselle Butik & Kafe'ye, pazar kahvaltısı için KanGurular olarak davet edildik. Mekan, Florya'nın sessiz, sakin bir bölgesinde, bahçeli bir villa, kafe ve butiğe dönüştürülerek kurulmuş. Bahçesi özellikle iyi havalarda harika zaman geçirebileceğiniz güzellikte. Taze çiçekler, keyifle sallanacağınız bir salıncak ve ferforje oturma grupları var. Birinci kat, bir sürü objelerle süslenmiş kafe katı. Bir üst katta ise butik bulunuyor. Kafe ve Butik'ten beğendiğiniz obje veya kıyafetleri satın alabiliyorsunuz. Mekanı biraz inceledikten sonra kahvaltımız serpme olarak masalara servis edildi. Tam benim istediğim gibi lezzetli ve kaliteli peynirlerden oluşan bir peynir tabağı servis edildi. Peynir dışında domates ve salatalık tabağı, siyah ve yeşil zeytin, tereyağ, nutella, "portakalbahçem" den reçeller, bal kaymak, reçelli lor ve sahanda yumurta sunuldu. Bu ürünler de lezzetliydi. Sunulan sahanda yumurtayı yiyemedim çünkü yumurta sarısını biraz daha pişmiş yemeyi tercih ederim. Sahanda yumurtanın nasıl istendiği müşteriye sorulabilir. Kahvaltıya sıcak olarak bir kaç ürün daha ilave edilebilir. Kahvaltılık porsiyonları yeterli ve fazlasıyla doyurucuydu. Kahvaltıda kaliteli peynir zeytin ve bal kaymak tercih eden birisi olarak kahvaltı beni memnun etti. Serpme kahvaltı, sınırsız çay ile birlikte kişi başı 35 TL. Kaliteli ürünler kullanıldığı için fiyatı da bana göre uygun. Birinci katın ambiyansı ve ikinci katın butik olması özellikle mekana giden bayanları çok memnun edecektir :) Şık bir ortamda kahvaltılarını tatmamız için davette bulunan mekan sahiplerine teşekkür ederiz. Bölgeye yakın olduğumda tercih edeceğim bir mekan...  #KanGurular Gültekin U.


Sahanda Yumurta
Peynir Tabağı
Reçelli Lor Peyniri
Salatalık Domates Söğüş ve Yeşillik
Bal Kaymak
Serpme Kahvaltı

Kafe Katı (1. Kat)
Mutfak

Bahçe Bölgesi (Dış Mekan)Kangurular pazar kahvaltısı etkinliğinde gittiğimiz mekan, bahçe içinde bir villada yer alıyor. Oturduğumuz katta her yerde bulunan hediyelikler arasında, pembe, beyaz ve yeşilin hakim olduğu bir alanda kahvaltı yapıyoruz. Gördüğümüz tüm eşyalar aynı zamanda satılık.
Ev yapımı reçeller ve peynir çeşitleri ile donatılmış soframızın hoş bir görüntüsü var.
Genel olarak yediklerimiz, ortalama lezzetler. Yumurta çeşitlerinden ise sadece sahanda yumurta var.Reçel haricinde çeşitliliğin az olduğu bir kahvaltı. Taze demleme çay yerine termos çayı verilmesi de mekanın eksilerinden.Sanıyorum öncelik, hediyelik eşya ve üst kattaki butikte yer alan bayan kıyafetleri satışı. Eğer evde kahvaltı yerine, şık bir mekanda kahvaltı yapayım, biraz da evime ve üzerime bir şeyler alırım diye bir yer arıyorsanız, burası bu anlamda size iyi bir alternatif olacaktır.Bizi ağırlayan mekan sahiplerine teşekkür ederiz. #KanGurular Alp Mete E.


La Madamoiselle, Şenlikköy'de Beyti Et Lokantası'nın yanında yer alan ilginç konseptli bir kafe. Daha doğrusu kafe-butik-hediyelik eşya dükkanı. Etrafta gördüğünüz her şeyi beğendiğiniz taktirde satın alabilirsiniz. Duvardaki dekoratif eşyalardan tutun da, takılara, hatta kahvaltıyı yaptığınız tabaklara kadar. Aynı zamanda butik olarak da hizmet veriyor. Üst katta kadın kıyafetleri satılıyor. Ayrıca şirin bir kış bahçesi yapmışlar, salıncak bile var. Kahvaltı serpme şeklinde sunuluyor. Kişi başı 35tl. Alabildiğine çeşit yok ama özellikle peynir tabağı ve reçel çeşitleri başarılı. Reçeller "portakalbahçem" den. Ayrıca kahvaltılıkların konduğu tabaklar da çok hoş. Özellikle kadınlara hitap eden bir kafe izlenimi veriyor. Florya'da hengame içerisinde açık büfe kahvaltı veren mekanlardan sıkıldıysanız, alternatif olarak La Madamoiselle'i sizlere öneririm.  #KanGurular Erdi K.


Florya'da beyti Kebap'ın sırasında La Madamoiselle diye bir mekan. Olcay bey haber verip davet etmese aklımıza bile gelmezdi herhalde bu şirin yer. Aslında bu mekan bir butik ama daha sonra kafe ve kahvaltı işin içine girmiş güzel bir bahçesi var özellikle Olcak Bey'in Bikrep konseptli kamyonu da mekana gelirse çok daha güzel olur. Kafa dinlemek sessiz sakin bir ortamda kahvaltı yapmak yada dostlarla kahvenizi çayınızı içerken oturup sohbet etmek için ideal bir mekan. Otopark sorunu trafik keşmekeşi diye bir şey yok. Özellikle boğazda kahvaltı yapacağım diye trafik ve gürültüye maruz kalmak istemeyenlerin tercih edebileceği bir yer burası.
 Kahvaltı konsepti serpme olarak sunuluyor peynir tabağı oldukça tatminkar her türlü peynir mevcut peynir kalitesi de gayet iyi. reçeller portakalbahçem den geliyormuş bu da bir artı kazandırdı bana göre. Reçelli lor peynirlerini ayrıca çok beğendim. Bal kaymak ve sahanda yumurtada geldi, kahvaltı için domates salatalık söğüş ve zeytin de tamam. Bir tek çay konusunda eksiklik hissettim termosta gelen çaylar oldukça açıktı yeterince demlenmemişti. Serpme kahvaltı 35 TL. Fiyat hem iyi gibi hemde yüksek gibi karar veremedim deneyin siz karar verin. 3 katlı mekanın en üst katı butik etraftaki objeleri de satın alabiliyorsunuz isterseniz. özellikle bayanların seveceği bir mekan..
 #KanGurular Fuat Ş.


Güzel ve keyifli bir kahvaltı için ideal bir cafe. Renkler ve dekorasyon çok hoş. Serpme kahvaltısı tatmin edici ve lezzetli. #KanGurular Alparslan K.Notun Değerlendirmesi:
0 - 5      Bizce Gitmeyin
5 - 6      Pişman Olabilirsiniz
6 - 7      Ortalama Mekan
7 - 8      Gidilebilir
8 - 9      Bizce Gidilir
9 - 10    Mutlaka GidinHiç yorum yok:

Yorum Gönder