Kapak Resmi

Kapak Resmi

4 Mart 2015 Çarşamba

Ankara Sereserpe Köftecisi - Bostancı - İSTANBUL

Adını 06 Köftecisi olarak sıkça duyduğum ve şuan ki adı Sereserpe Köftecisi olan mekanı, ailecek ziyaret ettik. Mekanın yerini navigasyonla tam tespit etmeme rağmen tabela vs. olmadığı için telefon ile aramak durumunda kaldım. Meğer tam önünde duruyormuşum :) Sonuç olarak yeri Bostancı kavşağından Bostancı'ya doğru inerken hemen sağda göreceğiniz Valibey Kebap'ın yanı. Konsepti bildiğim için şaşırmadığım servis şekline, eşim oldukça şaşırdı. Hemen ahşap masaya kağıt bir örtü geliyor, orta kısma ilave bir kağıt daha geliyor. Oraya her çeşit yeşillik, domates,turp, ızgara domates geliyor ve bir limon üstüne boca ediliyor. Yanlarında ilk defa gördüğüm mangal da sarımsak da geliyor. Tabak çatal bıçak vs. yok ekmek üstü köfteler de gelince servis tamam oluyor. Yeşillikler taze ve güzel yıkanmış, domates lezzetli. Bir porsiyon normal, bir porsiyon acılı köfte istedik. Yetmedi bir yarım daha söyledik. Acısız köfteler parmak köfte, acılılılar kasap köfte şeklinde geliyor. Acılıda acı tadı pek almadım. Köfteler lezzetli ve tam benim tarzım. Parmak köfteler daha iyi gibi. Ekmekler ızgarada kızarmış geliyor. Bu şekilde servis pek tarzım olmasa da sunumu ve lezzetleri çok beğendim. Her şey basit gibi gözükse de kaliteli. Çıtır kabak ve ceviz tatlıları da lezzetliymiş artık onları da sonra deneriz. Porsiyon köfte 16 TL, ortaya gelen yeşillikler ikram. Servise, çatal bıçağa çok takılan biriyseniz bence hiç gelmeyin. Bol yeşillikle lezzetli köfte yiyeyim gerisi önemli değil diyorsanız hiç durmayın derim... #KanGurular Gültekin U.
Acısız Parmak Köfte
Acılı Köfte
Yeşillikler, Domates, Izgara Domates, Fırın Sarımsak (Ortaya İkram)
Ankara’da 06 Köfteci olarak nam yapıp İstanbul’a da şube açmışlar. İsmi sonradan Sereserpe Köfteci olarak değişmiş. Sunum tarzıyla şahsına münhasır bir mekan. Bostancı köprüsünden sahile inerken 100 metre sonra sağda kalıyor ama tabelası olmadığı için Valibey kebabın yanı olarak tarif edebilirim. Çatal bıçak kullanılmaması spesifik özellikleri. Yerimize oturunca garson masaya yağlı kağıt serdi ve önümüzde harika bir salata hazırladı. Hepsini kağıdın üzerine doğradı ve üzerine de bir limonu boca ederek şaşkın bakışlarımız eşliğinde uzaklaştı. Salata malzemeleri çok tazeydi, haliyle harika bir salata yedik. Sonra köfteler açılmış yarım ekmek üzerinde masaya yatırıldı. Tabi yine çatal bıçaksız :) Köfteler epey lezzetli, sulu sulu. Pişiren ustanın ellerine sağlık. Köfteler hazırlanırken izledim, itinayla çalışıyorlar. Umarım böyle devam ederler. Çatal-bıçaksız olması ve salatanın tabak yerine kağıt üzerinde hazırlanıyor olması hijyensizliği aklınıza getirmesin. Ortamda hijyen adına en ufak bir sıkıntı görmedim. Hatta bas-bırak el temizleme mendilleri yine özgünlüğünü gösteren bir başka unsur. Bir köfteciden ne beklersiniz bilmiyorum ama Sereserpe Köftecisi misafirlerini şaşırtan, leziz köfteleri olan bir mekan, tavsiye ediyorum.  #KanGurular Erdi K.

Notun Değerlendirmesi:
0 - 5      Bizce Gitmeyin
5 - 6      Pişman Olabilirsiniz
6 - 7      Ortalama Mekan
7 - 8      Gidilebilir
8 - 9      Bizce Gidilir
9 - 10    Mutlaka Gidin1 yorum:

  1. Great post on "Ankara Sereserpe Köftecisi - Bostancı - İSTANBUL". As a professional chef i have to appreciate your work. Keep Posting useful posts like this. Keep in touch with my websites- Culinary Schools | Cooking Schools

    YanıtlaSil